- У громадському об’єднанні «Єдність-2018» зібралися дуже цікаві люди. Яка ідея об’єднала професіоналів з таких різних сфер?
Єдність - це навіть не стільки назва організації, скільки філософія її учасників. Люди в нашому об’єднанні дійсно різні: і за професіями, і за характером, але за поглядами ми єдині. Ми єдині в нашому задумі, що наше місто має розвиватись і бути комфортним для життя. Ми всі пов’язані Полтавою.
- Які тези програми Вашої організації?
Ми демократичне об’єднання і основний наш принцип полягає в тому, що будь-які рішення мають прийматися спільно, а не одноосібно. Ми хочемо, щоб цей цивілізований принцип взяли за основу і чиновники та посадовці. Щоб представники влади радилась з людьми і дізнавались, що для мешканців потрібно зробити спочатку і тільки потім починали діяти. Саме за цим принципом я з однодумцями й започаткувала проєкт «Бюджет участі», в якому перемагають ті проекти, за які проголосувало більшість полтавців.
- Багато експертів вважають, що соціальні мережі замінять більшість соціальних інститутів у найближчі десятиліття. Наша молодь росте вже в іншій реальності. Як Ви можете це прокоментувати? (Як Ви до цього ставитесь?)
Те, що соціальні мережі, наприклад, Фейсбук, Інстаграм активно ввійшли в наше життя, є беззаперечним фактом. Але говорити, що вони замінять соціальні інститути, я б не стала. Так, зараз майже у кожного в кишені є смартфон, за допомогою якого ми спілкуємось, працюємо, оплачуємо комунальні послуги та інше. Але все ж ми лишаємось людьми. А людина в першу чергу – соціальна істота і за тисячі років існування це не змінилось.
Ми народжуємось і живемо серед людей, нам всім необхідне живе спілкування. Тому школи, дитячі садочки, різноманітні гуртки і секції, лікарні, все це буде й далі, незважаючи на технічний прогрес. Звісно, щось змінюватиметься в обладнанні, в технологіях, але суть лишатиметься: спілкування, взаємодія між людьми.
- Як Ви вважаєте, що потрібно робити, щоб молодь не виїжджала з України?
А хіба тільки молодь виїжджає? Зараз дорослі люди виїжджають і навіть цілими родинами. Що робити? Відповідь і проста, і водночас складна. В Україні має стати комфортно жити. Держава в цьому процесі повинна допомагати, а не заважати. Країна має бути гарантом прав, а молодь повинна бачити, що тут, вдома, набагато більше шансів реалізуватись, ніж будь-де в іншому місці.
Комфорт і можливість реалізуватись – це основа. І зробити цю основу не так просто, але цілком реально.
- Що, на Вашу думку, потрібно робити, щоб допомогти дитячому таланту перерости в професіоналізм?
Як говорила моя вчителька Марія Павлівна, талант – це прекрасно, але потрібно постійно трудитися і вдосконалюватися. Без щоденної праці над собою досягнути висот і професіоналізму не вийде. Тим паче в сучасному динамічному світі, де все розвивається не по днях, а по хвилинах. Варто зупинитись на мить, а потім спробуй наздожени. Зупинка тут означає автоматичний відкат назад. Тому тільки постійний розвиток і постійна робота здатна зробити людину професіоналом і тримати її в цьому статусі.
- Крім організації «Єдність», Ви також є співзасновником організації «Ділові українські жінки у Полтавській області». Як утворилася ця організація?
Ділові українські жінки - це ще одна справа, якою я живу і якій віддаю багато сил. Організація об’єднує жіноцтво Полтави та Полтавщини. Жіночих об’єднань в Україні не так багато і це неправильно. Адже в країні чимало успішних жінок, які зовсім не слабка стать, як прийнято вважати. Багато жінок досягли високих результатів у різних сферах. В освіті, в медицині, в бізнесі, в політиці, на державній службі та в інших напрямках. Тому вплив та роль жінки у реформуванні українського суспільства має бути значно більшим, ніж він є зараз. Саме ці ідеї і об’єднали учасниць нашої організації.
- Що корисного, які заходи Ви вже зробили і провели?
Ділові Українські Жінки в Україні і зокрема на Полтавщині організовують різноманітні освітні та суспільні заходи: форуми, конференції, творчі зустрічі. В Полтаві ми започаткували інклюзивний проєкт «Доступ», для людей з особливими потребами. Зокрема в минулому році ми провели в Полтавському краєзнавчому музеї Весняний благодійний бал, на якому збирали гроші на створення онлайн-ресурсу для працевлаштування людей з інвалідністю.
Постійно опікуємося Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом. Форум «Створена надихати», на якому успішні жінки діляться своїми історіями успіху, стабільно проходить останні декілька років та збирає не одну сотню активних полтавок.
У 2019 році ми вперше в Полтаві провели Ladies Fest - світський освітній проєкт, що дозволяє жінкам знайти відповіді на хвилюючі їх питання, зустріти однодумців, познайомитися з кращими фахівцями в різних областях знань, на практиці випробувати різні способи пізнання себе і світу, отримати натхнення і зануритися в красу та здоров’я.
- Які Ваші особисті критерії успіху?
Мій критерій успіху простий: якщо людина вірить у те, що вона робить і відчуває від цього задоволення, то вона успішна. Адже успіх – це в першу чергу внутрішній стан. Якщо ж ти не отримуєш задоволення від діяльності, то немає різниці скільки ти заробляєш і який у тебе статус. Тільки та людина, яка має внутрішню гармонію може бути по справжньому успішною. І щасливою.
- Що Ви плануєте зробити для міста в 2020 році?
Я б сказала не для міста, а в першу чергу для жителів міста, для полтавців. Планів багато, і вони постійно додаються. Частину цих планів ми вже втілили в життя, частину тільки розпочали. Так, моя ідея проведення Артпікніків в Дендропарку вже працює й буде працювати в цьому році. На ці заходи приходять відпочивати полтавці з дітьми. І там їх чекають поетичні читання, фотозони, ігри та квести, різні смаколики, розіграші сертифікатів, майстер-класи і багато-багато іншого.
Звісно будемо продовжувати проводити екологічні акції в місті, прибираючи сміття на різних локаціях. Особливо в парках та зелених зонах, де відпочивають полтавці. Благодійні акції – одна з основ нашої діяльності тому і в новому році діятимемо і в цьому напрямку. Є декілька культурних і туристичних проектів, над якими робота вже йде повним ходом. Зокрема вже запущений проект PoltavaOpen, завдяки якому кожен бажаючий може віртуально прогулятися вулицями Полтави, Диканьки, Миргороду, Решетилівки та побачити Полтавщину з висоти пташиного польоту. Ми плануємо вивести проєкт РoltavaОpen на Всеукраїнський рівень.
Одним словом, планів і роботи вистачає. Головне встигнути все це втілити в життя.
+38(093) 66-09-555, (0532)69-33-77
Instagram @Poltava.top.people
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.